Żywiec – miasto powiatowe w którym wykonujemy najwięcej studni głębinowych. Na ulicy Łącznej w Żywcu mamy swoje biuro, a teren dla naszych hydrogeologów jest bardzo dobrze znany. Kolejna studnia wykonana została na potrzeby zasilenia domu jednorodzinnego w wodę pitną. Budujący nowy dom inwestor mieszkaniec Żywca wybrał naszą firmę do wykonania zlecenia motywując się dobrymi opiniami o nas i bliskością późniejszych gwarancji lub prac serwisowych.

Studnia głębinowa Żywiec została wywiercona i uzbrojona we wszystkie potrzebne materiały. Właściciel nieruchomości zażyczył sobie, żeby średnica rury do wody pitnej miała w środku powyżej czterech cali ze względu na możność zamontowania w niej pompy 4-calowej. Studnia głębinowa o takiej średnicy przy występowaniu w Żywcu iłów nie wymaga regeneracji i czyszczenia.

Studnie o cieńszych średnicach należy co parę lat czyścić a koszt takiego czyszczenia to około 1,000-2,000 złotych. Żywiec posiada dość dobrze rozbudowaną sieć wodociągową miejską ale i tak dużo mieszkańców decyduje się na własne ujęcie wody ze względu na korzyści wynikające z takiej inwestycji.