Żywiec to miasto, w którym zbudowaliśmy największą liczbę studni. Mamy swoje biuro w Żywcu, a nasi hydrogeolodzy są znani w okolicy. Wykonano kolejną studnię głębinową, aby zaopatrzyć dom jednorodzinny w wodę pitną. Budując nowy dom, żywiecki inwestor wybrał naszą firmę do realizacji zlecenia, kierując się dobrymi opiniami o naszej firmie oraz bliskością kolejnych gwarancji czy prac serwisowych.

Głęboka studnia Żywiec została wywiercona i wyposażona we wszystkie niezbędne materiały. Właściciel nieruchomości zażądał, aby średnica rury z wodą pitną była większa niż cztery cale w środku ze względu na możliwość zainstalowania 4-calowej pompy. Głęboka studnia o takiej średnicy nie wymaga regeneracji i czyszczenia w iłów w Żywcu.

Studnie o cieńszych średnicach należy czyścić co kilka lat, a koszt takiego czyszczenia to około 1000-2000 zł. Żywiec ma dość dobrze rozwiniętą miejską sieć wodociągową, ale wciąż wielu mieszkańców decyduje się na własne ujęcie wody ze względu na korzyści płynące z takiej inwestycji.